НАСТАВНИЦИ И УЧЕНИЦИ БОГОСЛОВИЈЕ ШКОЛСКЕ 2012/2013. ГОДИНЕ

Наставнички колегијум:

  • Протојереј ставрофор др Зоран Крстић, професор, ректор Богословије;
  • Протојереј ставрофор мр Рајко Стефановић, професор;
  • Протонамесник Александар Борота, професор приправник;
  • Протонамесник Небојша Ракић, професор приправник, разредни старешина;
  • Протођакон Златко Матић, хонорарни наставник;
  • Ђакон Александар Сенић, професор приправник;
  • Владан Костадиновић, професор прирправник;
  • Негослав Јованчевић, професор;
  • Мирослав Анђелковић, професор приправник;
  • Гојко Ненадић, хонорарни наставник;
  • Др Ненад Грујовић, хонорарни наставник;
  • Саша Трифуновић, хонорарни наставник;
  • Немања Старовлах, наставник;
  • Михајло Милановић;
  • Марко Максимовић.

Главни васпитач:

  • Ђакон Александар Сенић.

Васпитачи:

  • Протојереј ставрофор мр Рајко Стефановић;
  • Протонамесник Александар Борота;
  • Владан Костадиновић;
  • Немања Старовлах.

Протојереј ставрофор др Зоран Крстић, професор, ректор Богословије

Протојереј ставрофор мр Рајко Стефановић, професор
Протонамесник Александар Борота, професор приправник
Протонамесник Александар Борота, професор приправник
Протонамесник Небојша Ракић, професор приправник, разредни старешина
Протонамесник Небојша Ракић, професор приправник, разредни старешина
Ђакон Златко Матић, хонорарни наставник
Протођакон Златко Матић, хонорарни наставник
Ђакон Александар Сенић, професор приправник
Ђакон Александар Сенић, професор приправник
Владан Костадиновић, професор прирправник
Владан Костадиновић, професор прирправник
Негослав Јованчевић, професор
Негослав Јованчевић, професор
Мирослав Анђелковић, професор приправник
Мирослав Анђелковић, професор приправник
Гојко Ненадић, хонорарни наставник
Гојко Ненадић, хонорарни наставник
Др Ненад Грујовић, хонорарни наставник
Др Ненад Грујовић, хонорарни наставник
Саша Трифуновић, хонорарни наставник
Саша Трифуновић, хонорарни наставнике
Немања Старовлах, наставник
Немања Старовлах, наставник
Михајло Милановић
Михајло Милановић
Марко Максимовић
Марко Максимовић

Први разред:

  • Огњен Биочанин, Шумадијска епархија;
  • Живојин Величковић, Врањска епархија;
  • Радиша Голубовић, Шумадијска епархија;
  • Марко Дакић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Владимир Ђурђевић, Ваљевска епархија;
  • Иринеј Игњатовић, Бачка епархија;
  • Драган Јованић, Бањалучка епархија;
  • Јанко Јовановић, Шумадијска епархија;
  • Симо Јовановић, Бачка епархија;
  • Игор Марјановић, Шабачка епархија;
  • Саша Марјановић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Михаило Миленковић, Крушевачка епархија;
  • Страниња Миљковић, Браничевска епархија;
  • Драган Николоски, Бачка епархија;
  • Немања Пено, Бихаћко-петровачка епархија;
  • Марко Петровић, Ваљевска епархија;
  • Јован Поњавић, Жичка епархија;
  • Милан Радић, Крушевачка епархија;
  • Душан Радосављевић, Београдско карловачка архиепископија;
  • Неша Стевић, Браничевска епархија;
  • Лука Стојановић, Врањска епархија;
  • Небојша Стевановић, Шумадијска епархија;
  • Бојан Томић, Браничевска епархија;
  • Стојан Чупић, Тимочка епархија.
  • Разредни старешина: ђакон Александар Сенић, професор приправник

Други разред:

  • Драган Брестовац, Шумадијска епархија;
  • Милош Бркић, Шумадијска епархија;
  • Никола Василић, Ваљевска епархија;
  • Лазар Величковић, Браничевска епархија;
  • Милош Вучићевић, Крушевачка епархија;
  • Радивоје Деспотовић, Крушевачка епархија;
  • Никола Драгојевић, Ваљевска епархија;
  • Јован Живановић, Жичка епархија;
  • Филип Ивановић, Браничевска епархија;
  • Ђорђе Јојић, Бањалучка епархија;
  • Лазар Коларевић, Шумадијска епархија;
  • Драган Манојловић, Бихаћко-петровачка епархија;
  • Владимир Марјановић, Шумадијска епархија;
  • Јован Милошевић, Жичка епархија;
  • Никола Нешић, Тимочка епархија;
  • Јован Пешић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Александар Поповић, Врањска епархија;
  • Лазар Радић, Браничевска епархија;
  • Сава Радосављевић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Давид Спајић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Љубиша Стокин, Бачка епархија;
  • Бранко Шокић, Бачка епархија.
  • Разредни старешина: протонамесник Небојша Ракић, професор приправник

Трећи разред:

  • Немања Арсеновић, Канадска епархија;
  • Петар Борисављевић, Шумадијска епархија;
  • Филип Бранковић, Браничевска епархија;
  • Немања Величковић, Врањска епархија;
  • Јанко Врховац, Будимљанско-никшићка епархија;
  • Срђан Вукелић, Бањалучка епархија;
  • Петар Грујић, Шумадијска епархија;
  • Миодраг Ђукић, Банатска епархија;
  • Срђан Јандрић, Бачка епархија;
  • Александар Јовановић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Гојко Клинцов, Источноамеричка епархија;
  • Саша Коруновић, Браничевска епархија;
  • Бранко Костић, Жичка епархија;
  • Младен Марић, Шумадијска епархија;
  • Ненад Матић, Крушевачка епархија;
  • Гвозден Миловановић, Горњокарловачка епархија;
  • Растко Миливојевић, Бачка епархија;
  • Александар Петровић, Крушевачка епархија;
  • Марко Петровић, Жичка епархија;
  • Горан Попадић, Жичка епархија;
  • Стефан Симић, Жичка епархија;
  • Ненад Филиповић, Тимочка епархија;
  • Јован Филић, Рашко-призренска епархија;
  • Дарко Цвијић, Бачка епархија.
  • Разредни старешина: Немања Старовлах, наставник

Четврти разред:

  • Вукашин Бегенешић, Ваљевска епархија;
  • Миленко Васић, Бачка епархија;
  • Никола Вујовић, Крушевачка епархија;
  • Марко Ђурђевић, Браничевска епархија;
  • Александар Јанковић, Жичка епархија;
  • Никола Иванковић, Шумадијска епархија;
  • Милош Јаковљевић, Ваљевска епархија;
  • Душан Живадиновић, Крушевачка епархија;
  • Урош Жовковић, Крушевачка епархија;
  • Владимир Кнежевић, Жичка епархија;
  • Марио Јовић, Браничевска епархија;
  • Стефан Митровић, Шабачка епархија;
  • Никола Масникоса, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Стефан Михаиловић, Шумадијска епархија;
  • Марко Павловић, Браничевска епархија;
  • Јован Прокин, Шумадијска епархија;
  • Лука Савић, Браничевска епархија;
  • Стефан Станишић, Ваљевска епархија;
  • Ненад Секулић, Шумадијска епархија;
  • Стефан Хлађик, Бачка епархија;
  • Јован Шапоња, Бачка епархија;
  • Разредни старешина: Мирослав Анђелковић, професор приправник

Пети разред:

  • Горан Адамовић, Крушевачка епархија;
  • Милош Антић, Браничевска епархија;
  • Јанко Варга, Браничевска епархија;
  • Марко Весић, Ваљевска епархија;
  • Стефан Драгићевић, Жичка епархија;
  • Илија Илић, Ваљевска епархија;
  • Стефан Манојловић, Браничевска епархија;
  • Немања Миливојевић, Бачка епархија;
  • Јован Младеновић, Шумадијска епархија;
  • Дарко Несторовић, Крушевачка епархија;
  • Немања Пантић, Бачка епархија;
  • Немања Рељић, Бихаћко-петровачка епархија;
  • Немања Росић, Бихаћко-петровачка епархија;
  • Страхиња Савковић, Шумадијска епархија;
  • Никола Станишић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Лука Тазић, Београдско-карловачка архиепископија;
  • Дарко Трипковић, Жичка епархија;
  • Гојко Филиповић, Жичка епархија.
  • Разредни старешина: Владан Костадиновић, професор приправник

Његово преосвештенство епископ шумадијски Господин Јован

Предавања

Српски језик и књижевност, I разред:
предавања 2012/2013
Српски језик и књижевност, II разред:
предавања из књижевности 2012/2013
Српски језик и књижевност, III разред:
предавања
из књижевности 2012/2013
Српски језик и књижевност, IV разред:
предавања
из књижевности 2012/2013
Авангарда у књижевности

Препоручујемо