КРАЈ ШКОЛСКЕ 2011/2012. ГОДИНЕ У БОГОСЛОВИЈИ

 

Према програму који је утврдио Свети архијерејски синод СПЦ, редовна настава за школску 2011/2012. годину у Богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу окончана је 31. маја 2012. године. На седници Наставничког савета утврђен је успех свих ученика.

Овим су за ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда који имају позитиван успех окончане обавезе у овој школској години, док ће ученици са слабим оценама поправне испите имати у августу месецу.

Матурски испити за ученике који су ове школске године завршили пети разред, почињу 6. јуна 2012. године према следећем распореду:

6. јуна 2012. године – писмени матурски испит;

8. јун 2012. године – усмени испит из Светог писма;

9. јун 2012. године – усмени испит из црквеног појања са типиком;

11. јун 2012. године – усмени испит из црквене етике и догматике;

12. јун 2012. године – усмени испит из опште историје Цркве и историје Српске православне Цркве;

13. јун 2012. године – усмени испит из црквеног права;

14. јун 2012. године – усмени испит из литургике.

Изасланик Светог архијерејског синода СПЦ на овогодишњем матурском испиту у Богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу је протојереј ставрофор др Димитрије Калезић, професор универзитета у пензији.

 

Испити у јунском испитном року за приватне ученике биће одржани 11. јуна 2012. године.

 

Успех ученика Богословије Светог Јована Златоустог у Крагујевцу школске 2011/2012. године:

 

Први разред:

Драган Брестовац, Шумадијска епархија – врло добар;

Милош Бркић, Шумадијска епархија – одличан;

Никола Василић, Ваљевска епархија – одличан;

Лазар Величковић, Браничевска епархија – одличан;

Милош Вучићевић, Крушевачка епархија – слаб (1);

Радивоје Деспотовић, Крушевачка епархија – врло добар;

Никола Драгојевић, Ваљевска епархија – врло добар;

Јован Живановић, Браничевска епархија – одличан;

Филип Ивановић, Браничевска епархија – врло добар;

Ђорђе Јојић, Бањалучка епархија – одличан;

Лазар Коларевић, Шумадијска епархија – одличан;

Драган Манојловић, Бихаћко-петровачка епархија – врло добар;

Владимир Марјановић, Шумадијска епархија – врло добар;

Јован Милошевић, Жичка епархија – одличан;

Никола Нешић, Тимочка епархија – врло добар;

Јован Пешић, Београдско-карловачка архиепископија – одличан;

Александар Поповић, Врањска епархија – врло добар;

Лазар Радић, Браничевска епархија – одличан;

Сава Радосављевић, Београдско-карловачка архиепископија – врло добар;

Велибор Ратковић, Жичка епархија – слаб (2);

Давид Спајић, Београдско-карловачка архиепископија – одличан;

Љубиша Стокин, Бачка епархија – одличан;

Бранко Шокић, Бачка епархија – врло добар.

Разредни старешина: протонамесник Небојша Ракић, професор приправник

 

Други разред:

Немања Арсеновић, Канадска епархија – одличан;

Петар Борисављевић, Шумадијска епархија – добар;

Филип Бранковић, Браничевска епархија – добар;

Немања Величковић, Врањска епархија – врло добар;

Јанко Врховац, Будимљанско-никшићка епархија – одличан;

Срђан Вукелић, Бањалучка епархија – одличан;

Петар Грујић, Шумадијска епархија – врло добар;

Миодраг Ђукић, Банатска епархија – врло добар;

Срђан Јандрић, Бачка епархија – добар;

Александар Јовановић, Београдско-карловачка архиепископија – добар,

Гојко Клинцов, Источноамеричка епархија – добар;

Саша Коруновић, Браничевска епархија – одличан;

Бранко Костић, Жичка епархија – одличан;

Младен Марић, Шумадијска епархија – одличан;

Ненад Матић, Крушевачка епархија – врло добар;

Гвозден Миловановић, Горњокарловачка епархија – врло добар;

Растко Миливојевић, Бачка епархија – одличан;

Александар Петровић, Крушевачка епархија – врло добар;

Марко Петровић, Жичка епархија – добар;

Горан Попадић, Жичка епархија – добар;

Стефан Симић, Жичка епархија – врло добар;

Ненад Филиповић, Тимочка епархија – одличан;

Јован Филић, Рашко-призренска епархија – врло добар;

Дарко Цвијић, Бачка епархија – одличан.

Разредни старешина: Немања Старовлах, наставник

 

Трећи разред:

Вукашин Бегенешић, Ваљевска епархија- добар;

Миленко Васић, Бачка епархија – одличан;

Никола Вујовић, Крушевачка епархија – одличан;

Марко Ђурђевић, Браничевска епархија – врло добар;

Александар Јанковић, Жичка епархија – дфобар;

Никола Иванковић, Шумадијска епархија – врло добар;

Милош Јаковљевић, Ваљевска епархија – врло добар;

Душан Живадиновић, Крушевачка епархија – слаб (1);

Урош Жовковић, Крушевачка епархија – врло добар;

Владимир Кнежевић, Жичка епархија – врло добар;

Марио Јовић, Браничевска епархија – добар;

Стефан Митровић, Шабачка епархија – одличан;

Никола Масникоса, Београдско-карловачка архиепископија – одличан;

Стефан Михаиловић, Шумадијска епархија – врло добар;

Марко Павловић, Браничевска епархија – врло добар;

Јован Прокин, Шумадијска епархија – одличан;

Лука Савић, Браничевска епархија – врло добар;

Стефан Станишић, Ваљевска епархија – добар;

Ненад Секулић, Шумадијска епархија – слаб (1);

Војислав Хлад, Бачка епархија – слаб (2);

Стефан Хлађик, Бачка епархија – добар;

Јован Шапоња, Бачка епархија – добар.

Разредни старешина: Мирослав Анђелковић, професор приправник

 

Четврти разред:

Горан Адамовић, Крушевачка епархија – врло добар;

Милош Антић, Браничевска епархија – врло добар;

Јанко Варга, Браничевска епархија – врло добар;

Марко Весић, Ваљевска епархија – одличан;

Стефан Драгићевић, Жичка епархија – одличан;

Илија Илић, Ваљевска епархија – одличан;

Стефан Манојловић, Браничевска епархија – добар;

Немања Миливојевић, Бачка епархија – одличан;

Јован Младеновић, Шумадијска епархија – врло добар;

Дарко Несторовић, Крушевачка епархија – одличан;

Немања Пантић, Бачка епархија – одличан;

Немања Рељић, Бихаћко-петровачка епархија – одличан,

Немања Росић, Бихаћко-петровачка епархија – врло добар;

Страхиња Савковић, Шумадијска епархија – одличан;

Никола Станишић, Београдско-карловачка архиепископија – одличан;

Лука Тазић, Београдско-карловачка архиепископија – врло добар;

Дарко Трипковић, Жичка епархија – врло добар;

Гојко Филиповић, Жичка епархија – одличан.

Разредни старешина: Владан Костадиновић, професор приправник

 

Пети разред:

Митар Босанчић, Бачка епархија – одличан;

Милош Вулић, Шумадијска епархија – одличан;

Душан Дунђеровић, Будимљанско-никшићка епархија – врло добар;

Никола Ђурица, Шумадијска епархија – одличан;

Александар Живановић, Шабачка епархија – врло добар;

Милан Ивић, Браничевска епархија – одличан;

Ђурђе Јанковић, Шумадијска епархија – одличан;

Александар Јефић, Београдско-карловачка архиепископија – добар;

Стефан Јовановић, Браничевска епархија – одличан;

Цвјетин Јуришић, Бихаћко-петровачка епархија – одличан;

Александар Милутиновић, Тимочка епархија – врло добар;

Немања Мировић, Британско-скандинавска епархија – одличан;

Никола Рајић, Шумадијска епархија – добар;

Јован Стевановић, Жичка епархија – добар;

Милојко Топаловић, Београдско-карловачка архиепископија – одличан;

Александар Цветковић, Шумадијска епархија – одличан.

Разредни старешина: Ђакон Александар Сенић, професор приправник

 


Његово преосвештенство епископ шумадијски Господин Јован

Предавања

Српски језик и књижевност, I разред:
предавања 2012/2013
Српски језик и књижевност, II разред:
предавања из књижевности 2012/2013
Српски језик и књижевност, III разред:
предавања
из књижевности 2012/2013
Српски језик и књижевност, IV разред:
предавања
из књижевности 2012/2013
Авангарда у књижевности

Препоручујемо